ردکردن این

نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۰ اعلام شد/ امکان ارائه درخواست اشتباه در انتخاب رشته از سوی داوطلبان

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج نهایی آزمون سراسری ۱۴۰۰ امروز یکشنبه ۴ مهرماه ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

فاطمه زرین آمیزی در گفت‌وگو با دانشگاه آزاد اسلامی ابرکوه  اظهار کرد: نتایج نهایی آزمون سراسری در دوره‌های روزانه، شبانه، مجازی، پردیس خودگردان و شهریه پرداز، دانشگاه پیام‌نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی (اعم از باآزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی «بدون آزمون») امروز یکشنبه ۴ مهرماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org اعلام شد.

وی افزود: در مجموع رشته‌های با آزمون و بدون آزمون ۴۵۵ هزار و ۴۲۴ نفر قبول شدند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: متقاضیان می‌توانند با مشاهده نتیجه نهایی به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. برنامه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان از سوی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اعلام می‌شود.

زرین آمیزی ادامه داد: معمولاً برخی از پذیرفته‌شدگان با ارسال درخواست به سازمان سنجش مدعی اشتباه در انتخاب رشته خود شده‌اند و متقاضی معرفی به اولویت بعدی که در آن دارای نمره هستند. لذا تنها درخواست‌هایی قابل پذیرش و بررسی هستند که شامل مصادیق اشتباه در انتخاب رشته که در اطلاعیه ۴ مهرماه ۱۴۰۰ سازمان آمده است، باشد.

وی بیان کرد: این داوطلبان می‌بایست اطلاعیه در خصوص اشتباه در انتخاب رشته را مطالعه و سپس تنها در سامانه پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی https://request.sanjesh.org و پس از انتشار کارنامه نتایج نهایی در روز پنج‌شنبه ۸ مهرماه و درصورتی‌که در کدرشته محل مورد درخواست دارای نمره باشند قابل بررسی است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتیجه بررسی تا ۱۴ مهرماه در سامانه مذکور قابل ثبت هست و بعد از آن قابل دریافت نیست و نتیجه بررسی تا ۱۰ آبان‌ماه به‌صورت پیامک به متقاضیان اعلام خواهد شد.

زرین آمیزی اعلام کرد: این درخواست‌ها فقط از روش ذکر شده قابل ثبت هست و سازمان سنجش از هیچ طریق دیگری درخواست اشتباه در انتخاب رشته را بررسی نخواهد کرد.

وی افزود: پذیرفته‌شدگان در این مرحله می‌بایست مطابق برنامه زمانی اعلام شده نسبت به ثبت‌نام در دانشگاه قبولی فعلی اقدام کنند. پذیرفته‌شدگانی که وضعیت آن‌ها در قالب شرایط موارد اشتباه در انتخاب رشته بر اساس اطلاعیه نیست، باید تقاضای خود را از طریق دانشگاه محل قبولی برای تغییر رشته یا انتقال و از طریق آیین‌نامه‌های مربوطه پیگیری نمایند. این موارد قابل بررسی در سازمان سنجش نیستند.

اشتراک گذاری این نوشته

اشتراک در خبرنامه

جهت دریافت اخبار مهم ایمیل خود را وارد نمایید