ردکردن این

نام و نام خانوادگی: سید محمود رضا عزیزی

سمت: رئیس اداره خدمات آموزشی و پژوهشی

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

از جمله شاخص های مهم پیشرفت و بالندگی در هر کشور میزان رشد در بحث آموزش و پژوهش آن کشور است. حوزه آموزش و پژوهش دانشگاه از بخش های مهم دانشگاه است که به عنوان دو بال یک پرنده در آموزش رشته های مختلف و توسعه آنها در تحصیلات تکمیلی همراه با پژوهش نتایج مثبت زیادی را به دنبال خواهد داشت و چنانچه بر اساس اصول و قواعد و معیارهای منطقی و استفاده از روش های نوین اتفاق بیفتد زمینه مناسبی برای پویایی دانشگاه و علوم مربوطه درکشور خواهد بود. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابرکوه در این خصوص توجه ویژه داشته و با ایجاد رشته های مختلف تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری بستر مناسبی را فراهم ساخته است. در حال حاضر با بیش از 35 رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی و هفت رشته مقطع کارشناسی ارشد و یک رشته دکتری فعالیت آموزشی و پژوهشی ادامه دارد.

در تحصيلات تکميلي با تشکيل شوراهاي آموزشي در مسائل مختلف دانشجوئي و رويکردهاي تحقيقاتي تحصيلات تکميلي مرتباً مورد بازبيني قرار می‌گیرد. تعدادي از اهم اين مسائل را می‌توان در ادامه مورد توجه قرار داد:

  1. جذب تعداد قابل توجهي استادان به عنوان تمام وقت و حق‌التدریس تا در جهت افزايش کيفي دانشجويان برنامه‌ریزی شود.
  2. خريد امکانات و تجهيزات آموزشي در سطح تحصيلات تکميلي دانشگاه
  3. جذب امکانات کمک آموزشي و تأسیس سالن‌های مختلف کنفرانس و مطالعه براي دانشجويان کارشناسي ارشد و دكتري
  4. خريد صدها جلد کتاب فارسي و لاتين براي رشد و بالندگي رويکردهاي تحقيقاتي. سرویس‌دهی تمام وقت از ساعت 8 صبح تا 8 شب در سایت‌های IT تحصيلات تکميلي که موجب انجام پروژه‌های کارشناسي ارشد و دکتري به بهترين نحو ممکن شده است.
  5. برنامه‌ریزی آموزشي براي تأسیس رشته‌های جديد کارشناسي ارشد و دکتري
  6. برگزاري جلسات دفاعيه با حضور اساتيد نخبه کشوري
  7. تسهيل مسائل آموزشي دانشجويان با همکاری‌های مستمر بخش آموزش دانشگاه