acheter cialis

امروز، [شما جوانان‏] عناصر مؤثريد؛ ولى فردا ستونهاى انقلاب هستيد. توجه كنيد انقلاب را با ريشه ‏ها و مبانى فكرى و منطقيش، بدرستى بشناسيد. پيشرفتهايى كه در المپيادهاى رياضى و فيزيك و شيمى و ... به دست آورديم، نشان داد ما جوانهايى داريم كه از استعدادهاى بالايى برخوردارند. جوان، آن هم داراى علم و معرفت، آن هم در صراط تحصيل دانش براى اداره‏ ى كشور در آينده داراى ارزش است.

مقام معظم رهبری

فناوری اطلاعات

امنيت و حفاظت شبكه


سمت:
کارشناس فن آوری و اطلاعات
نام: کاظم
نام‌خانوادگي: مجرد
مدرک: کاردانی
رشته: کامپیوتر
ازدانشگاه: آزاد واحد یزد
تلفكس: 03526825189
تلفن/داخلي: 6826000/234
ا آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید

سمت: کارشناس فن آوری و اطلاعات
نام:
نام‌خانوادگي:
مدرک:
رشته:
ازدانشگاه:
تلفكس:
تلفن/داخلي:

امنيت و حفاظت شبكه

با توجه به اینکه اکثر خدمات مورد نیاز جامعه بصورت اینترنتی ارائه شده و در بیشتر موارد اطلاعات مهمی همچون نامه های اداری ، مشخصات فردی ، صورت حساب بانکی و ... در حال رد و بدل است لذا امنیت و حفاظت از شبکه ها امری ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد .

و باید دانست که با گسترش امکانات اینترنتی ، حملات اینترنتی نیز در جهت دسترسی غیر مجاز و یا تخریب اطلاعات ، در حال رشد می باشد.

جهت تامین امنیت در یک شبکه داخلی همچون دانشگاه ، لازم است کلیه کاربران ، اطلاعات لازم در این خصوص را کسب نموده و خود به حفظ امنیت کامپیوتر شخصی خود ، بپردازند زیرا که برای داشتن شبکه ای ایمن ، باید تک تک کامپیوترهای شبکه ایمن گردد.

مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات، امکانات و اطلاعات امنیتی لازم را ، جهت بکارگیری توسط کاربران شبکه داخلی دانشگاه ، در سایت مربوط به این مرکز قرار داده است.

هشدار در خصوص دريافت اطلاعات محرمانه و بخصوص کلمات عبور کاربران

يکی از راههای دريافت اطلاعات محرمانه افراد و يا سازمان و بخصوص کلمات عبور کاربران شبکه و يا سيستمهای يک سازمان ، اين است که فرد مذکور در قالب و کسوتی قابل اعتماد بصورت حضوری ، تلفنی و يا ارسال پست الکترونيک با کاربران سازمان تماس گرفته و با ارائه دلايلی خاص ، درخواست تکميل فرمهايی را از سوی کاربر می نمايند که به اين نوع روش برای کسب اطلاعات و کلمات عبور "مهندسی اجتماعی" می گويند.

در مرحله ای حساس تر نوعی حمله با نام فيشينگ (Phishing) در مبحث تجارت الکترونيک وجود دارد که از طريق ارسال يک لينک و يا يک فرم، کاربر را متقاعد می کنند تا رمز حسابهای الکترونيکی خود را وارد کند.

وظايف کاربران در اين خصوص :

در صورتی که نام و يا آدرس پست الکترونيک فرستنده را نمی شناسيد ، به چنين پيامها پاسخی ندهيد و هرگز لينکهای ارسال شده را باز ننماييد.در صورتيکه نام ذکر شده و يا آدرس پست الکترونيک فرستنده آشناست لازم است با فرد يا مرکز مذکور تماس گرفته و از ارسال ايميل توسط آنها مطمئن گرديد.در هر صورت درخواست ارسال کلمه عبور از طريق پست الکترونيک امری غير معقول است که هرگز از طرف مرکز ارائه دهنده سرويسهای اينترنتی سازمان ، انجام نمی شود.

ويروس و آنتي ويروس

ويروس ايرانی و راه مقابله با آن

اين ويروس كه کسپرسکی آن را با نام W32/linkfars و سفوس با نام W32/malas-A شناسايي كرده است نوعي Worm يا كرم اينترنتي مي باشد كه توسط فلش ديسك ، فايلهاي به اشتراك گذاشته شده و شبكه هاي كامپيوتري سريعا" منتشر مي شود . در صورتي كه كامپيوتر مجهز به ضد ويروس بروز شده کسپرسکی باشد به اين ويروس آلوده نخواهد شد.اين ويروس يك فايل html. را با نام harf يا important و يا غيره را همراه با يك عكس بر روي دسكتاپ قرار مي دهد كه محتوياتي از جملات به زبان فارسي در آن نوشته شده است . هر بار يكي از اين جملات بر روي نواري زرد رنگ با قلم قرمز ، در بالاي صفحه نمايش ، نشان داده مي شود.اين ويروس فايلي با نام   ScreenSaver.exe _* را نيز در پوشه هاي ويندوز قرار ميدهد.

كامپيوترهايي كه سيستم عامل آنها بروز نشده و نيز مجهز به ضد ويروس بروز شده نمي باشند در معرض خطر قرار ميگيرند.

قبل از آلوده شدن سيستم به ويروس

براي حفظ سيستمها جهت مقاومت در برابر اين ويروس موارد زير انجام گردد:

1- كامپيوتر مورد نظر را با اتصال به سرور سايت مايكروسافت یا با اتصال به سرور WSUS دانشگاه بروز رساني نماييد.

2- يك ضد ويروس مناسب و قوي بر روي سيستم نصب نماييد و از بروز بودن آن اطمينان حاصل نماييد. 3- كامپيوتر را بصورت دوره اي اسكن نماييد.

بعد از آلوده شدن سيستم به ويروس

در صورتي كه كامپيوتري مبتلا به اين ويروس گرديده بايد موارد زير انجام گردد:

1- از بروز بودن سيستم عامل و نصب و بروز بودن ضد ويروس اطمينان حاصل نماييد.

2- System restor را غير فعال كنيد.

3- كامپيوتر را با ضد ويروس ويروس يابي نماييد (ضد ويروس بايد بروزرساني شده باشد )

4- فايل NoAutorun را اجرا نماييد.

5- از انجايي كه اين ويروس رجيستري را تغيير مي دهد براي اصلاح رجيستري و حل مشكلات مخفي شدن فايلها و درايوها ، فايل Regrepair را اجرا نماييد

6- سيستم را مجددا" راه اندازي نماييد.

سيستم نصب ضد ويروس (Kaspersky)

ليست آخرين ويروسها

جلوگيری از ورود ويروس و نامه ها ي ناخواسته در سامانه پست الکترونيک

تهديدات شبکه و پيامدهای آن

سيستم نصب ضد ويروس : پس از به روزرسانی سیستم عامل ، نصب ضد ویروس ، به روز رسانی آن و ویروس یابی مستمر از جمله کارهای مهم جهت حفاظت کامپیوتر و درنهایت شبکه ، از ورود ویروسهای مخرب می باشد.

سرویس WSUS یا بروز رساني خودكار سيستمهاي عامل

ضرورت بروزرسانی :

پس از تولید و انتشار یک نرم افزار و استفاده عموم مردم از آن ، شرکت تولید کننده متوجه اشکالاتی در برنامه نویسی آن نرم افزار می گردد و تلاش می کند تا آن را ترمیم نماید. از آن جهت نرم افزارهای کوچکتری برای اصلاح نرم افزار قبلی ارائه می شود . به این نرم افزارهای کوچک Patch یا وصله امنیتی می گویند . کاربرانی که از نرم افزار قبلی استفاده می نمایند باید این وصله های امنیتی را از سایت مرتبط با این نرم افزار دانلود کرده و برروی سیستمهای خود نصب نمایند که اصطلاحا می گوییم آن نرم افزار را بروز نمایند و آخرین ورژن مربوطه را نصب کنند.

از جمله مهمترین این نرم افزارها که بایستی بطور مستمر بروز شود و وصله های امنیتی آن نصب گردد سیستم عامل ویندوز می باشد . در صورتی که این کار انجام نشود هکرها می توانند با همان اشکال موجود در برنامه نویسی ویندوز ، به کامپیوتر که از این سیستم عامل استفاده می کند حمله نمایند.

مزیت استفاده از سیستم بروزرسانی WSUS درشبکه داخلی دانشگاه :

به روز رسانی سیستم عامل درصد بسیار بالایی از مشکلات امنیتی شبکه را حل می نماید که برای این امر لازم است کابران با داشتن اطلاعات کافی ، زمان و پهنای باند مناسب اینترنتی به سایت مربوطه متصل شده و سیستم خود را به روز نمایند. در جهت سهولت انجام این مهم توسط کاربران شبکه ، سیستم به روزرسانی اتوماتیک در سطح شبکه داخلی دانشگاه اجرا گردید. با اجرای این سیستم با زمان بسیار اندک و سرعت بالا سیستم عامل و نرم افزارهای کاربردی به روز خواهند شد.

از لینک زیر می توانید مراحل کار و فایلهای مورد نیاز را دریافت نمایید.

دریافت فایل

خط مشی امنيتی شبکه

ـ تعاريف‌ و اصطلاحات‌

امكانات‌ اطلاع‌رساني‌ : هر نوع‌ تجهيزات‌ كامپيوتري‌، نرم‌افزار، شبكه‌ و تسهيلات‌ مربوطه‌ كه‌ توسط دانشگاه ‌تأمين‌ شده‌ باشد و اجازه‌ دسترسي‌ به‌ آن‌ توسط دانشگاه‌ صادر گردد.

مسئولين فناوري اطلاعات واحدها : اشخاصي كه تحت نظارت مركز فناوري اطلاعات و ارتباطات متصدي مديريت و نگهداري اطلاعات فناوري اطلاعات واحدها مي باشند.

مدير سيستم‌ : شخصي‌ كه‌ مجوز دسترسي‌ كامل‌ به‌ امكانات‌ يك سيستم فناوري اطلاعات (مثل پست الكترونيكي، وب، اتوماسيون اداري و...) ‌ را براي‌ اداره‌ يا نگهداري‌ آن‌ داشته‌باشد و از طرف‌ مركز فناوري اطلاعات و ارتباطات منصوب‌ مي‌گردد.

كاربر : شخصي‌ كه‌ به هر طريق ممكن از امكانات‌ دانشگاه‌ استفاده‌ مي‌كند.

1ـ هدف‌

هـدف‌ اصلـي‌ از ايجاد خط‌مشي‌ امنيت‌ اطلاعات و سيستم‌هاي اطلاعاتي‌، محافظت‌ از دارائيهاي‌ دانشگاه‌ و فراهـم‌ كردن‌ محيط امن ‌بـراي‌ دسترسي به اطلاعات و بهره برداري از امكانات سيستم‌هاي اطلاعاتي اعضـاي‌ دانشگاه‌ مي‌باشد.خط مشي امنيت‌ اطلاعات‌ متضمن تامين اهداف زير است:

1-1- محرمانگي، صحت، اصالت و قابليت دسترسي به اطلاعات دانشگاه در سطوح مختلف تامين گردد.

1ـ2ـ دارائيها و امكانات‌ فن آوري اطلاعات دانشگاه‌ در مقابل‌ دستبرد، اختلال و دسترسي‌ غير مجازمصون‌ بماند.

1ـ3ـ استفاده‌ غير مجاز و خلاف‌ قانون‌ از امكانات‌ فناوري اطلاعات ‌ دانشگاه‌ صورت‌ نپذيرد.

2ـ حوزه خط مشي

خط مشي امنيت‌ اطلاعات‌ دانشگاه‌ در بر گيرنده‌ موارد زير است‌:

2ـ1ـ تمام‌ سيستمهاي‌ رايانه‌اي و متعلقات آنها اعم‌ از دستگاههاي‌ جانبي‌، نرم‌افزارها، اطلاعات، داده‌هاي ‌متعلق‌ به‌ دانشگاه‌ (حتي‌ اگر از نظر فيزيكي‌ در محل‌ ديگري‌ واقع‌ شده‌ باشد) و يا در داخل‌ دانشگاه‌ باشد.

2ـ2ـ سيستمهاي‌ اطلاعاتي‌ كه‌ متعلق‌ به‌ دانشگاه‌ نيستند اما كاربرد آنها بر تجهيزات‌ متعلق‌ به‌ دانشگاه‌ يا در داخل‌ شبكه‌ دانشگاه‌ تأثير مي‌گذارد.

2ـ3ـ بستر شبكه، ‌ شبكه‌ دانشگاه‌ اعم از شبكه‌هاي محلي و شبكه‌ي گسترده‌ي دانشگاه.

2ـ4ـ كليه كاربران سيستمهاي‌ اطلاعاتي‌ دانشگاه .

2-5-‌ ساير دارائي‌هاي دانشگاه‌ كه‌ ممكن‌ است‌ به علت‌ استفاده‌ نادرست‌ از سيستمهاي‌ اطلاعاتي‌ در معرض‌تهديد قرار گيرند.

3ـ مسئوليتها

3ـ1ـ مسئوليت‌ ايجاد قوانين‌ و معيارهاي‌ امنيتي‌ :

مسئوليت‌ وضع‌ قوانين‌ و دستورالعمل‌هاي امنيتي‌ دانشگاه‌ و همچنين‌ بررسي‌ مجدد و تجديد نظر در آنها بعهده‌ شوراي‌ فناوري اطلاعات‌ و ارتباطات دانشگاه‌ خواهد بود. اين‌ شورا همچنين‌ عاليترين‌ مرجع‌ قضاوت‌ در مورد مسائل‌ و مشكلات‌ امنيت‌ اطلاعات‌ دانشگاه‌ مي‌باشد.

3ـ2ـ مسئوليت‌ اجراي‌ خط مشي‌ امنيتي‌ :

مسئوليت‌ اجراي‌ خط مشي امنيتي‌ در مورد حفاظت‌ فيزيكي‌، حفاظت شبكه‌، نرم‌افزارها‌ و اطلاعات از سيستمهاي‌اطلاعاتي‌ در هر واحد دانشگاه‌ بعهده‌ مسئول‌ آن‌ واحد خواهد بود. ضمنا هر سيستم‌ اطلاعاتي‌ بايـد داراي‌ مديريـت‌ مستقلي‌ تحت‌ نظارت‌ مسئول‌ واحد باشد كه‌ مجوز دسترسي‌ كامـل‌ (به منظوراداره‌ و نگهداري‌) به‌ آن‌ سيستـم‌ را خواهـد داشت‌. وظايف‌ مديريـت‌ سيستـم‌‌ها در بخش 5 ذكرخواهد شد.

3ـ3ـ مسئوليت‌ نظارت‌ بر اجراي‌ خط مشي امنيتي‌ :

مسئوليت‌ نظارت‌ بر اجراي‌ خط‌مشي‌هاي ‌ امنيتي‌ دانشگاه‌ بر عهده‌ مركز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه ‌خواهد بود. در اين‌ راستا، در صورتي‌ كه‌ هر يك‌ از واحدها نتواند خط مشي‌هاي ‌ امنيتي‌ دانشگاه‌ را بنحو مطلوب‌ اجرا نمايد، مركز فناوري اطلاعات و ارتباطات موظف‌ است‌ كليه‌ اقدامات‌ لازم‌ و قابل‌ قبول‌ را بـراي ‌تأمين‌ امنيت‌ و جلوگيري‌ از استفاده‌ نادرست‌ از امكانات‌ فناوري اطلاعات‌ دانشگاه‌ به عمل‌ آورد.

3ـ4ـ مسئوليت‌ آموزش‌ خط مشي‌ امنيتي‌ :

مركز فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه‌ موظف‌ است‌ تدابير لازم‌ را براي‌ آموزش‌ سياست‌ امنيت‌ اطلاعات‌به‌ مسئولين‌ واحدهاي‌ مختلف‌ دانشگاه‌، اتخاذ نمايد. پس‌ از طي‌ اين‌ مرحله‌، مسئوليت‌ آموزش ‌اعضاي‌ هر واحد، بر عهده‌ مسئول‌ آن‌ واحد خواهد بود.

تبصره‌ 1: تمام‌ اعضاي‌ دانشگاه‌ (اعم‌ از اساتيد، دانشجويان‌ و كاركنان‌) بعنوان‌ استفاده‌ كننده‌ از امكانات فناوري اطلاعات ‌ دانشگاه‌، موظف‌ به‌ رعايت‌ معيارهاي‌ امنيتي‌ مندرج‌ در سياست‌ امنيت‌ مي باشند.

4ـ قوانين‌

4ـ1ـ استفاده‌ از كليه‌ امكانات‌ فناوري اطلاعات‌ تنها در صورت‌ داشتن‌ مجوز لازم‌، مجاز شمرده‌ مي‌شود.استفاده‌ غير مجاز از امكانات‌ فوق‌ مي‌تواند منجر به‌ ارائه‌ گزارش‌ به‌ مراجع‌ ذيصلاح‌ دانشگاه‌ گردد. دانشگاه‌ اين‌ حق‌ را براي‌ خود محفوظ مي‌دارد كه‌ از دسترسي‌ افراد مظنون‌ به‌ استفاده‌ غير مجاز ازامكانات‌ فناوري اطلاعات‌ بطور موقت‌ جلوگيري‌ به عمل‌ آورد.

4ـ2ـ استفاده‌ از امكانات‌ فن‌آوري اطلاعات دانشگاه‌ براي‌ اهداف‌ زير قابل‌ قبول‌ است‌:

4ـ2ـ1ـ تدريس‌ و يادگيري‌

4ـ2ـ2ـ پژوهشهاي‌ علمي‌

4ـ2ـ3ـ افزايش‌ دانش‌ شخصي‌

4ـ2ـ4ـ انجام‌ امور مشاوره‌‌اي‌ براي‌ مؤسسات‌ طرف‌ قرارداد دانشگاه‌

4ـ2ـ5ـ ايجاد ارتباطات‌ براي‌ دستيابي‌ به‌ اهداف‌ فوق‌

تبصره‌ 1: هر گونه‌ فعاليت‌ شخصي‌ در حد متعارف‌ در صورتيكه‌ مرتبط با اهداف‌ تجاري‌ نباشد قابل‌ قبول‌ است‌و مرجع‌ تشخيص‌ متعارف‌ بودن‌ مصرف‌، فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه مي‌باشد .

تبصره‌ 2: كليـه‌ استفاده‌هاي‌ فـوق‌ بايد در چارچـوب‌ قوانين‌ جـاري‌ كشور و با رعـايت‌ حقوق‌ ساير افراد صورت‌ پذيرد.

تبصره‌ 3: در مورد فعاليتهايي‌ كه‌ در فهرست‌ فوق‌ قرار نمي‌گيرند، صدور مجوز بعهده‌ مركز فناوري اطلاعات و ارتباطات و در صورت‌ لزوم‌ شوراي‌ فناوري اطلاعات‌ دانشگاه‌ خواهد بود.

4ـ3ـ فعاليتهاي‌ زير در سيستم‌ غير قابل‌ قبول‌ تلقي‌ مي‌گردد و كاربران‌ بايد از انجام‌ آنها اجتناب‌ ورزند:

4ـ3ـ1ـ تلاش‌ براي‌ دسترسي‌ غير مجاز به‌ داده‌ها،‌ اطلاعات و امكانات‌ فناوري دانشگاه‌

4ـ3ـ2ـ استفاده‌ نادرست‌ از امكانات‌ سيستم‌

4ـ3ـ3ـ برنامه‌نويسي‌ با مقاصد بدخواهانه‌

4ـ3ـ4ـ عرضه‌ يا اجراي‌ برنامه‌ با مقاصد بدخواهانه‌

4ـ3ـ5ـ سرقت‌ نرم‌افزار و يا استفاده‌ غير مجاز از نرم‌افزارها

4ـ3ـ6ـ استفاده‌ از امكانات‌ فناوري اطلاعات (نظير پست‌ الكترونيكي‌) براي‌ ايجاد مزاحمت‌

4ـ3ـ7ـ آسيب‌رساني‌ و يا ايجاد تداخل‌ در شبكه و سيستم‌هاي‌ اطلاعاتي‌

4ـ3ـ8ـ تلاش‌ براي‌ شكستن‌ و يا كشف‌ گذر واژه‌ها يا ساير اطلاعات محرمانه

4ـ4ـ هيچ‌ گونه‌ مجموعه‌ اطلاعاتي‌ (اعم‌ از نامه‌ الكترونيكي‌، متن‌، تصوير و...) كه‌ باعث‌ آسيب‌رساني‌ شود، نبايد از طريق‌ امكانات‌ شبكه و سيستم‌هاي ‌ دانشگاه‌ ارسال‌، دريافت‌ و يا پردازش‌ شود.

4ـ5ـ مديران‌ سيستم‌ تنها در صورت‌ لزوم‌ و با رعايت‌ مفاد آيين ‌نامه‌هاي استفاده از پست الكترونيكي و اينترنت دانشگاه مي‌توانند به‌ اطلاعات‌ كاربران‌ دسترسي‌ پيدا كنند و يا جريان‌اطلاعات‌ در شبكه‌ را بررسي‌ نمايند.

4ـ6ـ تمام‌ استفاده‌ كنندگان‌ از سيستم‌هاي‌ فناوري اطلاعات دانشگاه‌ از جمله‌ كاركنان‌ و راهبران سيستم‌ها بايد اصل‌ خصوصي‌ بودن‌ اطلاعات‌ در شبكه‌ و حفظ حريم خصوصي افراد را رعايت‌ نمايند.

4ـ7ـ هر شخصي‌ كه‌ به‌ شبكه‌ دانشگاه‌ متصل‌ شود، بطور ضمني‌ مقررات‌ و خط مشي‌هاي ‌امنيتي‌ دانشگاه‌ را پذيرفته‌ است‌.

4ـ8ـ هر قراردادي‌ كه‌ ميان‌ دانشگاه‌ و طرف ديگري‌ (اعم‌ از حقيقي‌ و حقوقي‌) منعقد گردد كه‌ متضمن‌ استفاده‌ آن‌ طرف‌ از امكانات‌ فن‌آوري اطلاعات‌ دانشگاه‌ شود، بايد شامل‌ ماده‌اي‌ باشد كه‌ در آن‌ لزوم ‌رعايت‌ مقررات‌ و خط‌مشي‌هاي‌ امنيتي‌ شبكه و سيستم‌هاي اطلاعاتي دانشگاه‌ در آن تصريح‌ گردد.

4ـ9ـ مسئولين‌ فناوري اطلاعات هر واحد فناوري اطلاعات ‌موظفند از رويه‌هاي ‌مشخص‌ ثبت‌ نام‌ اعطاي‌ مجوزهاي دسترسي‌ و دريافت خدمات به‌ كاربران‌ تبعيت نمايند.

4ـ10ـ تمام‌ كاربران‌ واحدهاي مختلف مسئول‌ فعاليتهاي‌ خود هستند حتي‌ اگر محدوديت‌ خاصي‌ از جانب‌ مسئول فناوري اطلاعات آن واحدها براي‌ آنها قرار داده‌ نشده‌ باشد.

4ـ11ـ نصب‌ هر گونه‌ امكانات‌ فناوری اطلاعات ‌ براي‌ ارائه‌ خدمات‌ به‌ خارج‌ از دانشگاه‌ به نحوي‌ كه‌ كاربران ‌خارج‌ از دانشگـاه‌ بتوانند به‌ آن‌ دسترسي‌ پيدا كنند، صرفـاً با مجـوز مركـز فناوري اطلاعات و ارتباطات مجاز مي‌باشد.

وظایف کاربران شبکه داخلی دانشگاه

1- برای کامپیوتر و اکانتهایی که برای شما ،جهت استفاده از سیستمهای نرم افزاری تحت شبکه ، مثل پست الکترونيک ايجاد شده است، کلمه عبور مناسب و طولانی انتخاب کنید. و در حفاظت از آن بکوشید.

خصوصیات کلمه عبور مناسب:

- حاوی حروف و ارقام باشد

- بیش از 8 کاراکتر باشد

- حاوی کلمات معمولی و قابل حدس مثل نام شما ، نباشد.

2- برای Screen Saver کامپیوتر خود کلمه عبور قرار دهید تا با طولانی شدن عدم حضور شما پشت سیستم ، کامپیوتر شما از دسترسی کاربران دیگر محفوظ بماند.
نام:
 

دسترسي به اينترنت در دانشگاه


دسترسي به اينترنت در داخل دانشگاه

در حال حاضر دانشگاه با پهناي باند 2Mbps به اينترنت متصل است و امکان بهره برداري اساتيد، دانشجويان و کادر اداري دانشگاه از اين شبکه موجود مي باشد. نحوه توزيع اينترنت در حال حاضر به صورت زير است:

اساتيد تمام وقت دانشگاه ماهیانه 20 ساعت رایگان و مابقی ساعتی 1000 ریال بدون محدودیت از طريق شبکه داخلي دانشگاه

اساتيد نیمه وقت و حق التدریس و کارکنان دانشگاه ماهیانه 10 ساعت رایگان و مابقی ساعتی 1000 ریال بدون محدودیت از طريق شبکه داخلي دانشگاه

دانشجويان تحصيلات تکميلي ماهیانه 20 ساعت رایگان از طريق شبکه داخلي دانشگاه

اعضای باشگاه پژوهشگران جوان ماهیانه 10 ساعت رایگان از طريق شبکه داخلي دانشگاه

کلیه دانشجویان که پروژه اخذ نموده اند 30 ساعت رایگان از طريق شبکه داخلي دانشگاه

کارتهای اینترنتی 5 ساعته و 10 ساعته برای ارتباط از طریق شبکه داخلی دانشگاه ویژه دانشجویان دانشگاه فراهم شده است.

برای دانشجويان امکان اتصال به اينترنت از تمام سطح دانشگاه فراهم شده است.

دريافت حساب كاربري (فرم ثبت نام)

کليه اعضاء هيئت علمي ، کارمندان و دانشجويان متقاضي استفاده از اين خدمات کافيست فرم درخواست مربوطه را پر نموده و با مراجعه به مسؤول اینترنت دانشگاه نسبت به دریافت حساب کاربری و اتصال به شبکه اينترنت اقدام نمایند.

پس از دريافت حساب کاربری اعضاي محترم هيات علمي و دانشجويان مي توانند در  داخل دانشگاه به صورت 24 ساعته از اينترنت استفاده نمايند.

جهت سهولت كاربران محترم كليه راهنماها از جمله راهنماي تنظيم پروكسي جهت اتصال به اينترنت در داخل دانشگاه  قسمت " اطلاعات راهنما " موجود مي باشد .

پست الكترونيك

خدمات پست الکترونيک به کليه اعضاء هيئت علمي ، کارکنان و دانشجويان تحصيلات تکميلي ارائه مي شود . از جمله امکانات جديد سامانه پست الکترونيک دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابركوه، جلوگيري از ورود نامه هاي ناخواسته ( هرز نامه ها) ، تدوين آيين نامه استفاده از پست الکترونيک و وجود يک راهنماي فارسي گام به گام مي باشد . در اين سامانه براي شما پوشه اي به نام Spam ساخته مي شود و به محض ورود شما به صندوق پستي تان، تمام هرز نامه ها بطور اتوماتيک وارد آن مي گردد . جهت دريافت آدرس پست الکترونيک، پس از تکمیل فرم درخواست پست الکترونیک به مسئول اینترنت دانشگاه تحويل نمايند .

 
821امروزmod_vvisit_counter
2638دیروزmod_vvisit_counter
821این هفتهmod_vvisit_counter
5535هفته گذشتهmod_vvisit_counter
6356این ماهmod_vvisit_counter
40224ماه گذشتهmod_vvisit_counter
1839146کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 17 مهمان, 2 ربوت حاضر
از تاریخ 10 آبان 1389